Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQ

Zvicra i legalizoi martesat e gjinisë së njëjtë

Zviceranët  në referendumin e djeshëm i legalizuan martesat e gjinisë së njejtë dhe u dhanë të drejtë bashkëshortëve homoseksual të adoptojnë fëmijë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle