0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Zoriçiq: Nevojitet angazhim proaktiv i BE-së mbi progresin e Ballkanit Perëndimor

Konsideroj se nevojitet angazhim më proaktiv i BE-së mbi progresin e Ballkanit Perëndimor me faktin se rajoni është pjesë e hapësirës së përbashkët, pjesë e historisë sonë të përbashkët dhe kulturës dhe do të duhet të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian (BE), ka thënë kryetari i Kuvendit nacional të Sllovenisë, Igor Zoriçiq në Konferencën e kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës, njofton korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle