0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zjarri tek Furka është ende aktiv, intervenojnë “Er Traktor” dhe një helikopter policie

Zjarri në afërsi të fshatit Furkë dhe digës Paljurci, mes komunës Dojran dhe Bogdanci, është ende aktiv. Që nga mëngjesi, në mënyrë të koordinuar kanë vepruar zjarrfikësit dhe punëtorët e ekonomive pyjore nga Gjevgjelia, Dojrani, Kavadari, Vallandova dhe Strumicë, njoftojnë nga QMK.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle