0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zjarri nga Bogosllovci i Sveti Nikollës po përhapet drejt fshatit Dobroshan të Shtipit

Zjarri në atarin e Bogosllovcit të Sveti Nikollës është përhapur drejt fshatit Dobroshan të Shtipit, në të cilin ka shtëpi të vjetra. Komandanti i turnit i Njësitit Territorial të Zjarrfikësve - Shtip, Pane Timov për MIA-n thotë se zjarri është aktiv dhe me të po përballen 10 zarrfikës, por edhe një numër i madh i ushtarëve, vullnetarëve dhe të punësuar të ndërmarrjeve shtetërore dhe lokale komunale. Është kërkuar të intervenojnë helikopterët nga ajri.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle