0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniShoqëri SQ

Zjarri në fshatin Deviç, Brodsko, lokalizohet por ende është aktiv

Zjarri i cili të hënën në mesditë shpërtheu në fshatin Deviç, Brodsko është lokalizuar, por ende është aktiv. Pranë vatrës së zjarrit qëndrojnë ekipet  kujdestare të ekonomisë pyjore dhe e  kontrollojnë zjarrin që të mos vjen deri  te përhapja e tij drejt fshatit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle