Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Zjarri në afërsi të Athinës akoma nuk është vënë nën kontroll

Pas betejës me stihinë e zjarrtë gjatë natës, sot në mëngjes është përmirësuar situata me zjarrin në pjesën perëndimore të rajonit të Atikës, rajonit më të gjerë të Athinës, edhe pse akoma nuk është vënë nën kontroll, ndërsa herët në mëngjes në mënyrë parandaluese janë evakuuar edhe pesë fshatra dhe një Azil për pleq, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle