Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Zjarri Diksi shkatërroi mbi një mijë ndërtesa në Kaliforni

Zjarri më i madh në historinë e Kalifornisë vazhdoi të depërtojë në rajonet pyjore, ndërsa ekipet zjarrfikëse tentonin t’i mbrojnë bashkësitë rurale nga zjarri që shkatërroi qindra shtëpi. Në shuarjen e zjarrit Diksi, i cili zgjat tanimë një muaj, këtë javë marrin pjesë pothuaj 6.000 zjarrfikës dhe aeroplanë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle