0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Zjarri “Diksi” është i dyti sipas madhësisë më i madhi në historinë e Kalifornisë

Një zjarr pyjor në Kaliforninë veriore është bërë i dyti sipas madhësisë, më i madhi në historinë e shtetit amerikan, kumtuan dje autoritetet lokale, disa ditë pasi zjarri shkatërroi një qytet historik të ndërtuar gjatë periudhës së kolerës dhe detyroi mijëra banorët të evakuohen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle