0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Zjarri afër VK “Bogorodicë” është vënë nën kontroll, vendkalimi është i mbyllur për qarkullim

Zjarri që shpërtheu këtë pasdite në zonën kufitare midis Milcit dhe pikës kufitare të Bogorodicës u lokalizua dhe është vendosur nën kontroll nga zjarrfikësit gjevgjelianë dhe punonjësit e NP "Komunalec", të cilët me ndihmën e ushtrisë helikopterët arritën t’i zbusin flakët dhe t’i shpëtojnë objektet në shtegun drejt VK "Bogorodicë" nga një rrezik më i madh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle