0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zjarret në hapësirë të hapur nën kontroll, aktive vetëm edhe tri prej tyre

Gjendja me zjarret në hapësirë të hapur ngadalë po vihet nën kontroll ndërsa Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK) porosit se faktori njeri është shkaku më i zakonshëm i zjarreve në vend, qoftë nëse bëhet fjalë për zjarr të qëllimshëm ose të paqëllimshëm. Për momentin aktive janë vetëm tri nga gjithsej 106 zjarreve më të mëdha pyjore prej të cilave më i keq ishte ai në Berovë, Pehçevë dhe Dellçevë që u shua me sukses.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle