0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zjarre aktive në rajonin e Shkupit dhe Demir Kapisë, janë lokalizuar në Divljë dhe Vinicë

– Ende është aktiv zjarri në komunën e Sarajit, mbi fshatrat Bukoviç dhe Rahoviç, në anën e malit Osoj. Bëhet fjalë për teren të pakapshëm ku po veprohet me dy helikopterë të Armatës që të shuhet. Ende është aktiv edhe zjarri në Berovë, në Negotinë, Demir Kapi. Po digjet bari i thatë edhe pylli në teren të rëndë të kapshëm. Intervenojnë automjete zjarrfikëse, ndërmarrja komunale dhe pjesëtarë të Odës Pyjore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle