0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Zjarr në fshatrat Raoviq dhe Bukoviq, zjarre me intensitet të zvogëluar në Krushje dhe Toplicë

Në këtë moment ka tre zjarre aktive në territorin e shtetit. Zjarri në fshatrat Raoviq – Bukoviq në Saraj, ku është aktiv disa ditë, është transferuar në një pjesë të vendgjuajtjes Jasen. Me intensitet të zvogëluar është zjarri në fshatin Divljen në Petrovec – vendi Krushje, ndërsa po digjet edhe në fshatin Toplicë, informoi ndihmës udhëheqësja e sektorit për operacione dhe koordinim pranë QMK, Marija Millkova.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle