0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQSektori civil SQ

Ziberi për MIA-n: Risocializimi dhe sistemi arsimor për të miturit e akomoduar në SHEP Tetovë është problemi më i madh

Avokati i Popullit Naser Ziberi në intervistë për MIA-n shprehet se problemi më i madh është risocializimi dhe sistemi arsimor për të miturit të vendosur në SHEP Tetovë. Sipas tij, zgjidhja e pjesshme e këtij problemi ose siç thotë populli, arsimim sa për sy e faqe, aq sa të thuhet se "fëmijët po ndjekin mësimin", sipas tij, nuk është zgjidhje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle