0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Ziberi: Këtë vit shumë gjykatësve dhe prokurorëve publikë u përfundojnë funksionet, me çka seriozisht do të çrregullohet puna e jurisprudencës

Gjatë vitit 2022 seriozisht do të çrregullohet puna e sistemit të jurisprudencës, sepse shumë gjykatësve dhe prokurorëve publikë u përfundojnë funksionet, ndërsa Akademia për gjykatës dhe prokurorë publik nuk ka mjaft kapacitet ta kompensojë atë numër, deklaroi avokati i popullit, Naser Ziberi në intervistë për emisionin Top Tema në Televizionin Tellma.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle