Botë SQBotë.Portal SQ

Zhan – Pjer Lakroa: Forcat paqeruajtëse të KB-së të përballur me gjithnjë më shumë kërcënime

- Më shumë se 66.000 anëtarë të forcave paqeruajtëse të KB-së përballen me kërcënime më të mëdha sot, sepse konfliktet u bënë më të komplikuar dhe më të prekur nga një numër i madh i faktorëve - nga tensionet etnike dhe ndikimi i krimit të organizuar deri te shfrytëzimi joligjor i resurseve dhe terrorizmit, deklaroi shefi i forcave paqeruajtëse të KB-së, Zhan - Pjer Lakroa.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle