0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zgjidhje me Bullgarinë dhe fillim të negociatave deri në fund të vitit, presin Fon der Lajen dhe Zaevi

Qëllimi ynë është që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të fillojnë procesin e aderimit para fundit të vitit. KE-ja po bisedon me Shkupin dhe Sofjen për të kapërcyer bllokadën, tha sot kryetarja e Komisionit Evropian (KE), Ursula fon der Lajen në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin Zoran Zaev këtë pasdite në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle