0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQZgjedhjet Lokale 2021

Zgjedhjet lokale 2021: Kush do të zgjidhet në rrethin e parë, ndërkaq kush shkon në të dytin?

Të dielën më 17 tetor në vend mbahen Zgjedhjet lokale 2021 në të cilat për funksionin e kryetarit të komunës do të garojnë 300 kandidatë, ndërsa KSHZ konfirmoi edhe 576 lista për këshilltarë. Kandidatë të vet kanë koalicionet, partitë politike, ndërkaq kësaj radhe ka edhe kandidatura të shumta të pavarura. Kryetarët e komunave dhe këshilltarët do të zgjidhen në të gjitha 80 komunat dhe Qytetin e Shkupit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle