Evropë SQEvropë.Portal SQ

Zgjedhje në Islandë. Koalicioni qeveritar është rrugës për ta mbajtur shumicën

Koalicioni tre anëtarësh i së majtës dhe të djathtës në pushtet në Islandë është rrugës për ta ruajtur shumicën pas zgjedhjeve parlamentare, tregojnë rezultatet e para të publikuara mbrëmë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle