0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Zëvendëskancelari gjerman është shprehur kundër “Rrjedhjes Veriore 2”

Zëvendëskancelari gjerman Robert Habek, i cili është edhe ministër i Çështjeve Ekonomike dhe Mbrojtjes së Klimës, vlerësoi se vendosja në funksion të gazsjellësit “Rrjedha Veriore 2” do të rrisë varësinë e vendit të tij nga gazi rus, duke i detyruar autoritetet të diversifikojnë rrugët e furnizimit me gaz. Këtë mendim ai e ka shprehur në një intervistë të publikuar sot për grupin mediatik “Funke”.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle