Evropë SQEvropë.Portal SQ

Zeman kërkon që Çekia të tërhiqet nga marrëveshja e gjelbër për Evropën

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, në një fjalimin e sotshëm për Kërshëndellat para popullit i bëri thirrje Qeverisë së re që të vendosë të largohet nga marrëveshja e gjelbër për Evropën, duke thënë se “kjo do t'i shtyjë çekët në varfëri energjetike dhe do t'u zvogëloj atyre standardin e jetesës”.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle