Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Zelenski: Të ndërpritet bombardimi rus i civilëve dhe më pas të ulemi në tryezë negociuese

Presidenti ukrainas Vollodimir Zelenski sot deklaroi se Rusia duhet të ndalojë t'i bombardojë qytetet ukrainase para se të fillojnë negociatat për armëpushim të plotë, pasi rrethi i parë i bisedimeve midis dy palëve këtë javë nuk ka dhënë rezultate.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle