0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Zelenski: Në sulmet ruse janë shkatërruar qindra spitale, nuk ka as medikamente

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se në sulmet ruse mbi Ukrainën janë shkatërruar qindra spitale dhe institucione tjera, ndërsa mjekët kanë mbetur pa ilaçe për mjekimin e kancerit dhe se nuk mund të kryejnë operacione.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle