Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Zelenski i ndërroi shefin e SHM dhe komandantin e Forcave të Përbashkëta në Donbas

– Presidenti i Ukrainës, Vlladimir Zelenski, i ndërroi shefin e Shtatmadhorisë, Sergej Kornijçuk dhe komandantin e Forcave të Përbashkëta në Donbas, Vlladimir Kravçenko, njoftohet në dekretin e publikuar në ueb-faqen e Kabinetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle