Biznes SQBiznes.portal SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Zelenski i bëri thirrje BE-së të veprojë së bashku me Kievin kundër “agresionit të gazit” rus

Presidenti ukrainas Volodomir Zelenski sot e akuzoi Rusinë për organizim të krizës së gazit në Evropë dhe i bëri thirrje Bashkimit Evropian ta koordinojë përgjigjen e tij me Ukrainën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle