0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Zelenski e vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme dhe mobilizimin në Ukrainë

Me Dekret të ri të presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelenski sot për 90 ditë është vazhduar gjendja e jashtëzakonshme dhe mobilizimi në vend, ndërsa validiteti i vendimit është prej 25 majit, lajmëron BBC.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle