Evropë SQEvropë.Portal SQ

Zelenski dhe Bajden biseduan për “ndihmën në mbrojtje”

Presidenti amerikan Xho Bajden dhe presidenti ukrainas Vollodimir Zelenski sot mbajtën bisedë telefonike 40-të minutëshe, me temën sanksionet për Rusinë dhe ndihma  mbrojtëse amerikane për Ukrainën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle