Biznes SQBiznes.portal SQ

Zelanda e Re vendos sanksione për “Gazprom” dhe kompani të tjera ruse dhe bjelloruse

Qeveria e Zelandës së Re ka shpallur një pako të re të sanksioneve kundër Gazprom-it dhe kompanive të tjera shtetërore ruse dhe kapacitetet prodhuese të industrisë së dedikuar, theksohet në kumtesën e ministres së Punëve të Jashtme Nanaja Mahuta të publikuar në ueb faqen e qeverisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle