0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQBiznes SQBiznes.portal SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zejtarët kërkojnë subvencione për rritjen e paralajmëruar të pagës minimale dhe kompensim të veçantë për energji

Kryetarët e zgjedhur t'i respektojnë kërkesat e zejtarëve të cilat kanë të bëjnë me masat dhe subvencionet, Qeveria ta subvencionojë pagën minimale nëse rritet në 18.000 denarë dhe të gjejë zë të përshtatshëm për pronarët e dyqaneve  të mos paguajnë kompensim për energjinë elektrike industriale, informuan sot kompetentët e Odës së Zejtarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle