Evropë SQEvropë.Portal SQ

Zehofer: Gjermania nuk do të pranoj emigrantë nga Bjellorusia

Gjermania nuk do të pranoj migrantë nga Bjellorusia. Ministri i Punëve të Jashtme Horst Zehofer tha se Minsku përhape lajme të rrejshme. Bjellorusia dje kumtoi se Aleksandar Lukashenko dhe Angela Merkel kanë arritur marrëveshje – Gjermania do të pranonte 2.000 emigrantë, ndërsa Bjellorusia do të kthente 5.000 të tjerët në vendet e tyre amtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle