0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Zbuluesit britanikë: Moska kryen presion ndaj autoriteteve proruse në territoret e okupuara

Përmes territoreve të reja të okupuara në jug të Ukrainës, autoritetet që i ka vendosur Rusia me siguri do të jenë nën presion të rritur nga Moska për ta konsoliduar kontrollin e tyre ndaj rajonin dhe të përgatiten për referendume për përfshirje ndaj Rusisë më vonë këtë vit, pohon Ministria britanike e Mbrojtjes në raportin e saj të fundit të zbulimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle