Magazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

Zbulohet bakteri më i madh në botë, mund të shihet edhe me sy

Shkencëtarët e zbuluan bakterin më të madhe në botë që mund të shihet edhe me sy. Ajo u gjet në arkipelagun Guadalupe ku është rritur në drunj, njoftoi sot në gazetën “Sajens” (Science). Për ilustrim, hulumtuesit e krahasojnë madhësinë me monedhë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle