0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zaev: Vetëm me zgjedhje korrekte dhe demokratike të gjithë do të jemi fitues

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se  vetëm me mbajtje të zgjedhjeve korrekte dhe demokratike  të gjithë në vend mund të jenë fitues. Zgjedhja, tha, është e qytetarëve  dhe ata do të vendosin për atë që mendojnë  se është më së miri për ta, për komunën e tyre, për shtetin. Nga bartësit e funksioneve në institucione të cilët janë pjesë e pushtetit ekzekutiv kërkoi të mos keqpërdoren resurset shtetërore për qëllime partiake.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle