0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Vendimi i UNESKO-s është paralajmërimi më i fuqishëm se të gjithë duhet të investojmë dhe vazhdimisht ta mbrojmë Rajonin e Ohrit

Kjo është mirënjohje për përparimin për ruajtjen e vlerave të Rajonit të Ohrit, por edhe paralajmërimi më i fuqishëm se të gjithë duhet të investojmë dhe vazhdimisht ta mbrojmë trashëgiminë e Ohrit, Maqedonisë së Veriut, atë botërore, thotë kryeministri I Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, lidhur me vendimin e Komitetit për trashëgiminë botërore të UNESKO-s për të mos e future Rajonin e Ohrit në listën e trashëgimisë botërore në rrezik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle