0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Zaev-Varviciotis: Qëllim strategjik edhe i Shkupit edhe i Athinës është që Maqedonia e Veriut t’i fillojë sa më parë negociatat me BE-në

Për Maqedoninë e Veriut përparimi në integrimin në BE fillimisht duhet të varet nga reformat vendore lidhur me arritjen e standardeve evropiane, e jo nga çështjet bilaterale, dhe se në atë drejtim vendi ka arritur përparim të madh në harmonizimin e legjislaturës vendore me atë të BE-së, si rezultat i procesit intensiv të reformave dhe për evropianizim të të gjitha segmenteve të shoqërisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle