Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Zaev: UNESKO njohu përparimin tonë në drejtim të mbrojtjes së rajonit të Ohrit

Me vendimin e UNESKO-s, rajoni i  Ohrit të mos shënohet në Listën e trashëgimisë botërore në rrezik,  Komiteti për trashëgimi botërore e njohu dhe pranoi përparimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë në drejtim të ruajtjes dhe vlerës universale të jashtëzakonshme të atij rajoni dhe vendosi të dy vendet të marrin më shumë kohë me qëllim që t'i plotësojnë rekomandimet, të cilat dalin nga misionet e monitoringut, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle