0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev: Traditat dhe kultura e boshnjakëve janë pjesë e pashkëputshme e shtetit tonë multietnik

Sot e shënojmë 28 Shtatorin - Ditën ndërkombëtare të boshnjakëve, ditë e cila e simbolizon kthimin e emrit nacional të boshnjakëve dhe emërimin e gjuhës amtare të boshnjakëve si gjuhë boshnjake, shkroi kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në FB.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle