0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Zaev: Sot kujtojmë heroizmin e luftëtarëve dhe popullatës civile të cilët luftuan për Shkupin

Sot e shënojmë 13 Nëntorin, Ditën e çlirimit të Shkupit. Ditë kur para 77 viteve luftëtarët e Divizionit  çlirimtar popullor të 42-të dhe 50-të dhe Brigada e Maqedonisë, si dhe nga njësitë tjera partizane, u bënë pjesë e  operacioneve përfundimtare për çlirim të okupimit fashist dhe për realizimin e ëndrrës për shtetin e tyre dhe të pavarur, me Shkupin si kryeqytet, shënoi kryeministri Zaev në "Fejsbuk".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle