0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Zaev: Shumëllojshmëria e listave konfirmon për liri, është logjike të paraqiten më shumë njerëz për lista këshilltarësh dhe kryetarë komunash

Shumëllojshmëria e listave është një konfirmim i lirisë, ndërsa liria sjell më shumë demokraci. Këto janë zgjedhje shumë të rëndësishme sepse personalitetet janë dominuese në perceptimin e qytetarëve të cilët duhet të japin besimin e tyre për katër vitet e ardhshme. Prandaj, është shumë logjike që qytetarët më të inkurajuar të thërrasin listat e këshilltarëve dhe kryetarët e komunave, tha sot kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle