0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Zaev: Shkupi është bërë një qytet solidariteti, një vend ku bashkohen mesazhet dhe lutjet për mbështetjen dhe ndarjen e dhimbjes

Sot kujtojmë 26 korrikun e vitit 1963, kur në orën 5:17 minuta u prishën 15.800 apartamente, 28.000 u dëmtuan dhe mbi 200.000 njerëz mbetën të pastrehë. Tërmeti katastrofik 58 vjet më parë ndaloi jetën e Shkupit për vetëm 20 sekonda dhe u mori jetën mbi një mijë qytetarëve shkupjanë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle