0_Web_Aktuale SQEkonomi SQPolitikë SQ

Zaev: Rritja e pagës mesatare është rezultat i masave dhe politikave ekonomike të Qeverisë

Paga mesatare në qershor të vitit 2021 ishte 28.744 denarë dhe është për 7 për qind më e lartë krahasuar me qershorin e vitit 2020. Në katër vitet e fundit, rritja e pagës mesatare është gati 6.000 denarë, ndryshe nga katër vitet e mëparshme kur kishte rritje prej 1.700 denarë, njoftoi sot pasdite kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle