0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Zaev: Rritja e BPV-së në kuartalin e dytë është vërtetim se ekonomia është stabile

Rritja e Bruto Prodhimit Vendor (BPV) prej 13,1 për qind në kuartalin e dytë të këtij viti tregon se kriza kalon dhe ekonomia është duke u rikuperuar, vlerësoi sot kryeministri Zoran Zaev.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle