0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev: Qëllimi ynë është energjia e gjelbër, rritje e qëndrueshme, mjedis i shëndetshëm jetësor dhe vende të reja të punës

Njëra prej angazhimeve kryesore të Qeverisë është që t’i vendos politikat energjetike të themeleve stabile afatgjate të bazuara në energji të pastër, të gjelbër, krijim të kushteve për rritje të qëndrueshme të ekonomisë, mjedis të shëndetshëm jetësor dhe vende të reja të punës, theksoi kryeministri Zoran Zaev në fjalimin në forumin socio-ekonomik në Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle