0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Zaev pret mbajtje të konferencës së parë ndërqeveritare deri në fund të vitit, nuk është hapur çështje për marrëveshje të re me Bullgarinë

Kryeministri Zoran Zaev pret që deri në fund të vitit të marrim një vendim pozitiv dhe ta mbajmë konferencën e parë ndërqeveritare, ndërsa lidhur me bllokadën bullgare ai tha se pala maqedonase është gati të zgjidh mosmarrëveshjet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle