0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev pret hap përpara në marrëdhëniet me Bullgarinë pas zgjedhjeve atje dhe tek ne

Nuk bëhet fjalë për kurrfarë fshirje të historisë. Historia thotë se Bullgaria atëherë, qeveri monarkike-fashiste ka sjell vendim që të hyjë në paktin me vendet fashiste. Republika e Maqedonisë në atë kohë, populli maqedonas dhe të gjithë qytetarët të cilët kanë jetuar sollën vendim që të kyçen në luftën antifashiste dhe këtu nuk ka dilemë. Askush nuk prekë në atë histori, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, i pyetur nga gazetarët nëse shteti ynë nuk duhet të paguajë çmim shumë të madh lidhur me arritjen e marrëveshjes me Bullgarinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle