0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Zaev: Prej më të mirës në të kaluarën krijuam shtet me ardhmëri plotësisht të caktuar evropiane

Kjo festë e shenjtë ndriçon më së shumti. Ndriçon nga të gjithë maqedonasit dhe maqedonaset që kanë përfshirë dëshirat, aspiratat, njohuritë dhe jetën e tyre në krijimin, trajtimin dhe zhvillimin e vendit tonë. Fuqishëm është shndritur “8 shtatori” nga të gjithë pjesëtarët e panumërt të të gjitha bashkësive etnike të cilët së bashku me bashkëqytetarët e tyre, fqinjët dhe miqtë, ndanë idenë dhe përkushtimin ndaj shtetit të tyre, të përbashkët, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij me rastin e jubileu - 30 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle