0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Zaev: Përsëri duan ta robërojnë dhe shkatërrojnë shtetin

Ata për dëshirën e mjerë për pushtet ishin të gatshëm ta çojnë vendin tatëpjetë, ndërsa populli të vuajë. Këto ditë jemi dëshmitarë të kërcënimit për Marrëveshjen e Prespës, Marrëveshjen e Fqinjësisë së Mirë me Bullgarinë, Marrëveshjen Kornizë të Ohrit, një shoqëri të përbashkët dhe të barabartë, paqen e qytetarëve brenda dhe marrëdhënie të mira me fqinjët”, ka shkruar këtë pasdite kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk, pasi VMRO-DPMNE, Aleanca për Shqiptarët, Alternativa, E Majta dhe BESA kanë dorëzuar në Kuvend iniciativën për votim të mocionit të mosbesimit Qeverisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle