0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Zaev: Përmes biserdimeve, përmes dialogut të gjendet zgjidhje me Bullgarinë

Ne jemi vende mike, popujt tanë janë të afërt. Jemi fqinj të parë dhe duhet të bashkëpunojmë. Deklaratën e kolegut tim, kryeministrit Janev e pranoj si të mirë, mesazh pozitiv për shkak se edhe me të vërtetë lë[vizim në rrugë pozitive. Edhe pse punojnë ende komisione teknike nga dy ministritë e Punëve të Jashtme, mund të them se kjo është rruga. përmes bisedës, përmes dialogut të gjenden zgjidhje, deklaroi sot kryeministri  Zoran zaev në fshatin Tenovë, Komuna e Bërvenicës, ku filloi aksioni për pyllëzimin e sipërfaqeve të djegura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle