0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Zaev për MIA-n: Gjatë luftës në kontinentin evropian, është evidente se sa e çmueshme është Marrëveshja e Prespës

Vetëm e pyes veten si ka qenë para vitit 2018, e si është tani dhe nëse ia ka vlejtur? Sigurisht që ia ka vlejtur, thekson ish-kryeministri Zoran Zaev në bisedë me korrespondenten e MIA-s nga Athina menjëherë pas fjalimit të tij në Kongresin e SYRIZA-s dhe foli për reagimet pozitive në të cilat ka hasur jo vetëm nga simpatizuesit dhe anëtarët e partisë greke, por edhe në përgjithësi, gjatë qëndrimit të tij disaditor në Athinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle