0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev për gazetën “Standard”: BE-ja duhet ta shpejtojë procesin e sjelljes së vendimeve

Anëtarët e BE-së ndonjëherë e harrojnë arsyen pse punojmë së bashku dhe ajo është pasi që jemi të dobishëm në mënyrë reciproke. BE-ja është projekti më i mirë në botë që garanton demokraci dhe liri dhe prandaj duhet ta shpejtojë procesin e sjelljes së vendimeve dhe kjo do të thotë se shtetet e reja nuk duhet të trajtohen në mënyrën e njëjtë si edhe shtetet e mëdha, thotë kryetari i Qeverisë Zoran Zaev në intervistën për gazetën austriake “Standard”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle