Politikë SQ

Zaev: Për fat të keq shpesh po keqpërdoret liberalizimi i vizave

Ne nuk e kemi problemin, por nuk do të thotë se nuk duhet të shqetësohemi për diçka që po ndodh në Ballkanin Perëndimor, nëse ka në një vend fqinj do të vije edhe tek ne. Liberalizimi i vizave ka kriteriume të veta, standarde të veta të cilat duhet të respektohen dhe duhet t'iu përmbahemi. Për fat të keq po keqpërdoret por nga individ, theksoi sot kryeministri Zoran Zaev duke komentuar dokumentin në të cilin thuhet se vendet anëtare të BE-së janë të shqetësuara për keqpërdorimin e liberalizimit të vizave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle